ÚVOD   |   NABÍZÍME

Rodinné domy - bydlení v přírodě – moderně – kvalitně – úsporně s minimem údržby a stresu.

… PORADENSTVÍ …

Chceme Vám ukázat, že se dá postavit dům, který je pěkný, účelný, relativně levný a hlavně v souladu s přírodou (návrat k tradičním metodám jak stavebním tak urbanistickým). Pomůžeme Vám vést celý proces stavby (jako výběr pozemku, projekt, dispozice, materiály, interiéry, funkčnost, řízení, automatizace, vytápění až po celou škálu technologií). Cílem je dům, který máte vysněný, ale cesta je dlouhá a bohužel mnohdy trnitá.
… obklopeni přírodou je konzultační a poradenská firma pro soukromé i firemní „stavitele“. Při svépomocné stavbě Vám mimo jiné pomůžeme získat dobré ceny u výrobců, dodavatelů a u dodávky generálním dodavatelem Vám pomůžeme s koordinací a kontrolou jejich používaných materiálů. (dnešní náhrady materiálů jsou již za hranou slušného chování a hraničí se zlodějinou a následným fatálním selháním stavby v podobě noční můry v opravách a údržbě). Nejsme nijak svázání s žádnou společností (formou sponzoringu apod..) , hned od počátku tímto dáváme směr i projektantům na nové materiály a způsob technologie výstavby.

Obklopeni přírodou

Ukazujeme směr jak použít a kombinovat přírodní materiály a nejnovější moderní novinky (z výzkumu chemického a technologického průmyslu) …
Společnost není ortodoxně zaměřená na přírodní materiály ani na respektování všech metod starých kultur. Cíl je právě výběr a kombinace takových materiálů a dispozic, aby Váš rodinný dům byl Vaší životní oporou, spolehlivým praktickým pomocníkem – nikoliv však vy jeho otrokem ! To zásadním způsobem mění pohled na bydlení, žití, myšlení v takovém prostředí …

ELEKTŘINA a bezdrátové přenosy

… dnes si nikdo neumí představit bydlení bez elektřiny. Je potřeba brát v úvahu její škodlivost. V kombinaci s různou formou vlnění (jako WIFI, GSM mobilní telefony a spousta jiného signálu) způsobuje toto velké zdravotní potíže. Ten elektromagnetický smog je fakticky neviditelný a nikdo ho tedy po dlouhou dobu nebere vážně. Zákony se nás snaží chránit např. od RADONU, ale již se naprosto podceňují geopatogenní zóny stejně tak jako záření z elektrických drátů a spotřebičů …
Základním měřením můžeme navrhovat materiály a technické opatření pro eliminaci a minimalizaci těchto jevů.

Obklopeni přírodou

Obrázek 1 měření rezonance na hliněné omítce


AUTOMATIZACE

Počítače a mikroprocesory jsou dnes již naprosto všude (automobily, pračky, kuchyňské spotřebiče apod…) Nemá smysl se bránit využívání těchto technologií. Nicméně většina firem propaguje komplexní řešení s dodáním co největšího možného počtu takové digitalizace – řečeno digitální domácnost. Provedeme Vás a navrhneme způsob takového nasazení, které bude účelné, povede k úsporám na energiích, dodá punc komfortu a centrálního ovládání tam, kde to považujeme za nezbytné. Nemá přece smysl ovládat žaluzii v ložnici přes přetechnizovaný dotykový display, který sám o sobě nemůže nikdy překonat efektivitu a jednoduchost klasického vypínače. (nehledě na jeho poruchovost, odezvu a složitost) Takových příkladů najdeme velké množství. Na druhou stranu je jistě příjemné nasadit čidlo CO2 do ložnice, které v případě „vydýchaného“ vzduchu spustí šetrné větrání a vy bude spát v čistém prostředí …

Obklopeni přírodou
Děláme automatizaci a digitalizaci tam, kde to považujeme za přínosné, oproti tomu v aplikacích kde to postrádá smysl, jsme zastánci klasiky.
Veškeré návrhy digitalizace děláme s cílem centrálního ovládání a současně fyzickou bezpečnost Vašeho objektu a samozřejmě na pocit bezpečí a komfortu pro Vás a Vaše děti.

VODA , OHEŇ, BEZPEČNOST

Máme pro Vás připraveny náměty na eliminaci problémů z případných havárií vody (automatické inteligentní uzávěry apod..)
Vodou se zabýváme i na úrovni její spotřeby – jakožto nedílné součásti života. Jsme zastánci konzumovat vodu lokální s filtrací, která je šetrná k Vašemu tělu (ponechání minerálů ) a současně bezpečná pro Vaše spotřebiče (filtrování - odmineralizování ). Navrhujeme konkrétní přívody, následné filtrace a několik stupňů možných rozvodů v domě. Nelze paušalizovat filtraci do jedné kategorie (100% odfiltrovaná voda je výborná pro neživé věci, ale povede u lidí k osteoporózám a podobným nemocem, nehledě na fatální důsledky pro děti při jejich vývoji).
Pokud ovšem vodu necháme neodfiltrovanou zvyšujeme svůj každodenní finanční rozpočet a zátěž životního prostředí enormně v podobě častého servisu a markantního zvýšení chemie při mytí, čistění, praní apod… Alternativou je samozřejmě voda z řádu (s chlórem – zde si každý najde na internetu důsledky této jedovaté složky ) nehledě na to , že ve většině míst ČR je voda do řádu brána z upravené vody vypouštěné z čističek (z řek a jezer ). Vhodnost lokální vody z hlediska „duševního zdraví“ je na osobní dlouhé povídání. Na závěr k vodě – je to živý organismus s pamětí …
Navrhneme takové varianty bezpečnosti jak z hlediska ostrahy venkovních ploch až po interiér, tepelná čidla na hlídaní požárů apod.. , kde opět nedochází k přetechnizování, ale jednoduchému funkčnímu celku pro dlouhé použití s ohledem na délku stavby nemovitosti.
V naší koncepci má velkou pozornost oheň, který máme ovšem pod kontrolou ve formě topení. Neuznáváme tepelná čerpadla a propagujeme jiné zdroje vytápění.
S touto a celou jinou řadou ukázek je pro Vás připravena demo nemovitost v lokalitě NOVÝ ÚJEZDEC první dům na ulici Skácelova. Předvedeme vám, jak používáme kombinace materiálů – moderní architektury s tradičními materiály s ohledem na vědění FengShui a to vše obklopeni přírodou. …
Výčet uvedených informací je jen zlomkem informací pro Vaši představu


Těší se na návštěvu a spolupráci Oto AntošDrobné informace o mém působení: (realizace předváděcího domu, tvůrce myšlenky a realizace lokality NOVÝ ÚJEZDEC, podporovatel elektromobility a aktivní uživatel elektromobilu, revizní technik elektro, ekonom, technik elektronických počítačových systémů, podporovatel cestovního ruchu a podpora staro-slováckých receptur v projektu Nové Slovácko ops, životní optimista.)

POUŽITÉ METODY

 • Při svém poradenství používám následující metody a školy:

ŠKOLA FORMY

 • Volba materiálů a barev
 • Umístění a tvary nábytku
 • Ovlivnění toku energie ČCHI
 • Nalezení těžiště prostoru
 • Nalezení pozice síly pro sedačku, postel a pracovní stůl
 • Náprava architektonických prvků (trámy, sloupy, schodiště,..)
 • Měření geopatogenních zón a elektrosmogu
 • Usazení domu na pozemku
 • Úprava pozemku/zahrady
 • Tvar domu a uspořádání místností

ŠKOLA KOMPASU

 • Nalezení sektorů v prostoru podle světových stran
 • Ovlivňování kvality jednotlivých oblastí života (partnerství, zdraví,…)
 • Určení vhodné orientace postelí a pracovního stolu pro konkrétní lidi
 • Umístění konkrétních lidí v prostoru – jejich nejvhodnější místa a směry
 • Úprava zahrady

ASTROLOGIE PROSTORU - BAZHAI

 • Bazhai interiéru
 • Bazhai exteriéru

LÉTAJÍCÍ HVĚZDA

 • Pohyb energií v prostoru
 • Hvězda hory
 • Hvězda vody

ASTROLOGIE ČLOVĚKA

 • Astrotyp
 • 4. Pilíře osudu
 • Šťastné pilíře

ČIŠTĚNÍ PROSTORU

 • Negativní energie a vlivy
 • Otisky historie prostoru
 • Nežádoucí entity


obklopeni přírodou s.r.o.
Oto Antoš

Vlčnovská 2344
688 01 Uherský Brod
IČ: 293 67 14

telefon: +420 572 626 712
mobil: +420 602 753 117
e-mail: antos@novyujezdec.cz